Ostatni gasi światło !

W czwartek (23 listopada) środowisko piłkarskie w Zagłębiu obiegła informacja, o podpisaniu wniosku przez prezydenta Chęcińskiego – ” o wyrażenie zgody na zbycie akcji Zagłębia”. Wniosek ma być poddany pod głosowanie podczas najbliższej sesji Rady Miasta w czwartek (30 listopada).
Miasto przyszłemu inwestorowi ma przekazać 90% akcji , dziesięć procent sosnowieckiego klubu ma pozostać w rękach sosnowieckiego magistratu. Z informacji, które przekazał pan prezydent są inwestorzy, którzy są zainteresowani kupnem sosnowieckiego klubu. Czy tak rzeczywiście jest, prawdopodobnie przekonamy się niedługo. Sytuacja obecnie w klubie jest nie do pozazdroszczenia. Sosnowiczanie zamykają ligową tabelą i prawdopodobnie przerwę zimową spędzą jako czerwona latarnia Fortuna 1 ligi.
O przejęciu klubu z Kresowej przez osoby prywatne było głośno od dłuższego czasu. Były pomysły przejęcia klubu, gdy ten występował jeszcze na boiskach Ekstraklasy. Jednak wtedy do transakcji nie doszło. Prezydent Chęciński przekonywał, że klub najlepiej będzie funkcjonował jako spółka miejska. Mógł się chwalić wygranymi Zagłębia, jako ” ojciec” sukcesu. Gdy klub osiągnął dno, pan prezydent decyduje się ten zasłużony sosnowiecki klub oddać w prywatne ręce. Czy będzie to dobre rozwiązanie czy złe, czas to zweryfikuje. W korytarzach przy Kresowej słychać różne opinie, ale przeważa jedno stwierdzenie, że teraz to nie najlepszy czas na podejmowanie takich decyzji. Klub walczy o utrzymanie a zawodnicy wciąż mający ważne kontrakty są niepewni przyszłości w sosnowieckim klubie. Przypominają się czasy, kiedy obecnie honorowy prezes Zagłębia Leszek Baczyński podjął drogę reaktywacji piłkarskiego Zagłębia i tylko dzięki osobom, którym zależało na klubie, Zagłębie jest w tym miejscu w którym jest.
Na koniec przypomnijmy już zamierzchłe czasy kiedy to Zagłębie Sosnowiec było jednym z lepszych klubów w Polsce. Piłkarze z Sosnowca cztery razy zdobywali tytuł wicemistrza Polski (1955, 1964, 1967, 1972), i także cztery razy triumfowali w Pucharze Polski (1962, 1963, 1977, 1978). Należy również wspomnieć, że zawodnicy Zagłębia jak Wojciech Rudy, Włodzimierz Mazur, Andrzej Jarosik, Roman Bazan czy Józef Gałeczka grali w koszulce z czerwonym orłem na piersiach.
